18 – Moravský kras – aborted

9.-10. listopad 2018

 

Po roční odmlce jsme se konečně dobrali nějakýmu termínu na podzimní vandr. Těšing byl maximální, počasí se zdálo být na naší straně, jak tomu jen v listopadu může být, a tak jsme se v pátek potkali v hospodě ve Křtinách. Po úvodním pivku až dvou, vědomi si toho, že nás čeká jen pár kroků k místu noclehu, jsme tedy vyrazili. 

Místečko krásný, tak jak to máme rádi, na kopci, na okraji lesa. Proběhl tudíž epesní ohýnek, stavba přístřešku a za jasné noci kolem jedenácté hodiny jsme lehli, těšíce se na pěknej vandr.

Ve tři hodiny ráno nás probudila zima a nepříjemný pocit v nohách. Inu listopad nám věnoval pěkný páteční večer, a tudíž si to vybral o sobotní noci. Pršelo více než málo a co čert nechtěl, vítr ohnul jeden roh přístřešku tak nešťastným způsobem, že voda ze střechy tekla přímo pod naše karimatky a vybavení. Soukromej bazének neušetřil skoro nic.

Ještě v noci jsme řešili, jestli to vydržet do rána, nebo se zabalit a přečkat, až se rozední. Padlo rozhodnutí přestavět přístřešek z ležatého V do áčka, využít ten suchý prostor pod plachtou a nějak dospat do rána.

Ráno jsme vyždímali, co šlo, zabalili batohy, které měly najednou o 5 kilo více a vyrazili do Březiny. Tam jsme chvíli zvažovali, jestli pokračovat, ale nakonec padlo moudré rozhodnutí přerušit akci. Autobusem jsme se svezli zpátky do Křtin, tam v té samé hospůdce trošku rozmrzli u pivka a naplánovali, co dál. U mě byl shodou okolností prázdný byt, takže padla volba na druhou noc v suchu v Rousecu.

V autobuse přišla akutní potřeba upustit zpracovaného pivka, a tak jsme neplánovaně vypadli v Račicích. Odtud už to není daleko do Olšan, navíc celkem pěknou cestou lesem, takže přece jen proběhl ještě nějaký nášlap.

V Olšanech zrovna probíhalo nějaké opékání, tak jsme se u ohně trochu přihřáli a kamarád Oťas nás na naší anabázi milostivě svezl do Rousecu.

Zbytek tripu proběhl po teplé sprše a v pelechu při sledování filmů. Inu, každý trip je něčím nový, zajímavý a zvláštní. Tento třeba tím, že jsme ještě nikdy na tripu nezažili nucený ústup a nikdy nespali v posteli.

 

Trasa

 Ze Křtin po zelené směrem na Březinu a druhý den do Březiny.

Autobusem zpátky do Křtin a poté do Račic.

Po žluté a zelené z Račic do Olšan.

Autem do Rousecu.

Nášlap: 7 km

 

< předchozí vandr (Vysočina a oheň)

další vandr (Lesní bar U Jarka) >