02 – Nedvědice – Kunštát

28.-30. červen 2010

 

 

Po veleúspěšným prvním výšlapu nebylo možné nepokračovat. A tak jsme se po složitým hledání společnýho termínu sešli jedno krásný páteční odpoledne na hlaváku u vlaku směrem do Nedvědice. Po nezbytné úpravě na cílové stanici jsme se vydali hledat, kam složíme kosti na první noc. Altánek s výhledem na Pernštejn to nakonec vyhrál (i když jsme druhej den zjistili, že kousek od nás byl možná ještě luxusnější flek). Bahno zažil něco mystického, to když se v noci probudil a na lesní cestě před ním tančila bludička (nebo možná shluk světlušek)… Tenhle trip byl spíš víc na fyzičku (z kopce do kopce) a míň na kochačku (Bahno ušel celou trasu v Keen sandálech), ale chrupec u rybníčka v Kunštátu za neustálýho štípání od komárů taky nebyl úplně marnej.

 

Trasa

 Z Nedvědic po žluté na Mariino loubí – vyhlídka.

 Druhý den zpátky po zelené (hned za Nedvědicí vaření v ešáku a smočení noh v potůčku) přes Chlébské, Kačiny a Černovice do Hlubokého u Kunštátu.

 Odtud po červené do Sychotína a nocleh u rybníčku.

V neděli už do Kunštátu s tím, že odsud chytíme stopa. Jak jsme řekli, tak se stalo, vzalo nás první auto a rovnou až do Brna.

Nášlap: 25 km

 

< předchozí vandr (Toulovcovy maštale)

další vandr (Česká Kanada) >