03 – Bukovinka

Bukovinka

10.-11. květen 2019

Protože jsme to dětem z předchozího roku dlužili a protože se nám zase strašně chtělo ven, naplánovali jsme další dobrodružnou expedici. Májové svátky si o to vyloženě říkají a tak padlo rozhodnutí a v pátek odpoledne za krásného jarního počasí se opět potkáváme za Záložnou. Odtud vyrážíme já, Oťas, Radim a Qčko opět směr Vítovice, kde nás dohání opozdilec Hvozďa. 

„Děti“ máme tentokráte jenom tři, zato se k nám přidává Hofmanovic Gabča – psisko první pomoci. Výšlap má tudíž urovnanější tempo a můžeme si dovolit nataženější pauzy na nutné doplnění paliva. V plánu je dojít na Lesní Bar u Jarka, kde přenocujeme. Ve Vítovicích se k nám přidává na vlastní pěst klučík na speciální tříkolce, kterého ovšem na Kalečníku obracíme zpět protože už je ceklem daleko od domova a pomale se začíná šeřit. 

Kolem deváté dosahujeme stanovené kóty a začíná klasické chystání noclehu, rozdělávání ohně a to vše za vydatné podpory zásob baru. U ohně vysedáváme dlouho do noci, a libujeme si, jak je dobře, že jsme zase jednou vyšli. Večer se k nám přidává chlapík na elektrokole-chopperu z vedlejší dědiny. Tak chvilku vykecáváme a obdivujeme ten jeho pekelný stroj.

Teplota je tak akorát a ráno se nám probudilo do prvotřídního slunečna. Rozděláváme oheň z uhlíků z předchozí noci a vaříme kafe. Dnešním cílem je oběd a pivko na Bukovince. Není to daleko, takže vlastně není kam spěchat a oheň hoří hezky. Někteří odvážní si zkouší elektrochopper a po chvíli už si jdeme každý po svém.

Po cestě vládne pohoda a jde se krásně. Dorážíme do Bukovniky a usedáme k pivku s jídelákem v ruce. Četa B, sestávájící z mamin a ostatních dětí po chvilce přijíždí a je takzvaně po klidu. Vyptávají se na klasické otázky: jak se máme, byly „děti“ hodné, nebyla nám zima a tak. Trošku se nám rozpršelo ale nakonec z toho byla jenom přeháňka, kterou jsme zdárně přečkali pod pergolou u oběda. 

Přichází moment, kdy se dopojuju od Čety A, protože zatímco oni pokračují o kus dál a pak domů, já nabírám směr Luleč, kde jdu slavit narození Oskárka. Po chvilce plánování nakonec využiju rychlý transport maminami do Pístovic. Tam v kiosku dávám za vděk odpolednímu odpočinku a dokonce na hodinu usínám v trávě. Po načerpání energie pokračuju do Lulče a co se dělo tam, už sem úplně nepatří.

-Jim-

Trasa

 Po červené z Rousínov DC přes Vítovice a Kalečník na Lesní Bar u Jarka

  Druhý den po červené na Malou Říčku a z ní po modré a červené do Bukovinky

 

Nášlap: 14 km